Архіпастирська молитва у Новограді-Волинському.

20.09.2012

Архіпастирська молитва у Новограді-Волинському.Архіпастирська молитва у Новограді-Волинському.

19 вересня 2012 року, Свята Православна Церква вшановує та згадує Чудо святого Аргістратига Божого Михаїла в Хонах.

Надзвичайно урочистим та пам'ятним цей день являється для духовенства та прихожан Свято-Троїцького кафедрального собору міста Новограда-Волинського, адже саме цього дня храм святкує свій "день народження", так як рівно 14 років назад, у 1998 році – після завершення будівництва, в ньому була звершена перша Божественна Літургія.

Із пишними букетами квітів, запашним короваєм та святковими піснеспівами, дітки із недільної школи, на паперті храму, зустрічали свого улюбленого Владику Никодима, котрий і очолив Святу Божественну Євхаристію.

За Богослужінням Його Високопреосвященству співслужив благочинний Новоград-Волинського Троїцького округу та архієрейський намісник собору - протоієрей Валентин Мороз, клірики храму і духовенство благочиння. Прибули на святкування і представники міської влади.

По завершені Євхаристичного канону, архієпископом Никодимом була звершена дияконська хіротонія.

У своєму вітальному слові, Правлячий Архіпастир привітав духовенство та вірян із пам'ятною датою та святковим днем, подякував за спільну радість молитовного спілкування, а також виголосив повчальну проповідь, в якій наголосив на важливості молитви та любові до Бога:

"Через молитву, через прихід до святого храму, ми всі поєднуємо себе із Богом, із Тим, хто створив все видиме і невидиме, Тим хто посилає все необхідне для нашого духовного існування, а саме - Євангельську Істину, Євангельське тепло, яке зігріває нас, укріпляє і дає сили існувати нам на землі. Без молитви неможливо духовно народитися та прожити, тому що молитвою ми спілкуємось та поєднуємось із Богом. Кожний із нас стоїть на різній відстані по відношенню до Творця, хтось через своє гріховне життя не може прийти до Бога, хтось відкидаючи свою гординю та гріх, наближається до Господа, і тоді лиш відчуває радість молитви та волю Божу, яка скерована на те, про що відкрито і передбачено для нас в Євангелії - на Царство Боже..."

Насамкінець своєї проповіді, Житомирський Архіпастир відзначив почесними грамотами благодійників та добродіїв Свято-Троїцького кафедрального собору.

Також цього дня, Владика Никодим поспілкувався з майбутньою громадою та відвідав місце під будівництво нового храму у м. Новограді-Волинському.

Архіпастирська молитва у Новограді-Волинському.