Проповеди и послания

Різдвяне послання митрополита Житомирського і Новоград-Волинського НИКОДИМА 2021

Свята Різдвяна ніч щороку являється для нас вічним і живим повторенням тієї ночі, коли Ангели у присутності пастухів співали: "Слава в вишніх Богу і на землі мир, в людях благовоління" (Лк.2:14). Що за дивні слова оспівували небесні сили? Який мир зійшов на землю, що за благовоління, яке наступило в людях?

ПАСХАЛЬНЕ ПОСЛАННЯ митрополита Житомирського і Новоград-Волинського НИКОДИМА 2020

З великою радістю в серці звертаюсь до всіх Вас словами живого благовістя: Христос Воскрес!

Великі та наповнені любов’ю ці слова, бо сповіщають нині кожному віруючому християнину про подію, яка ще досі не є осяжною для нашого розуму, подію, що дає можливість людині схаменутися від гріха і відчути присутність Воскреслого Переможця смерті зовсім поруч.

Різдвяне послання митрополита Житомирського і Новоград-Волинського НИКОДИМА 2020!

Знову і знову, по милості Божій, ми святкуємо Різдво Господа і Спасителя нашого Ісуса Христа, знову відкривається перед нами "Велика благочестя тайна - Бог явився у плоті!" (1 Тим 3. 16).

ПАСХАЛЬНЕ ПОСЛАННЯ митрополита Житомирського і Новоград-Волинського НИКОДИМА 2019!

Цими життєствердними й переможними словами переповнене нині кожне християнське серце: бо днесь Пасха Господня спасительна, всесвітнє торжество воскресіння Христа із мертвих.

Великопісне послання митрополита Житомирського і Новоград-Волинського НИКОДИМА 2019

Ось знову Церква одягається в темні ризи, плаче через покаянні стихири, а душа радіє і тріпоче, чекаючи цього часу – Великого посту.

Всім відомо, що він передує Великодню – Світлому Христовому Воскресінню, і готує нас до співпереживання Євангельських подій Страсної седмиці: добровільного віддавання Себе на страждання, наруги та ганебну смерть Господа нашого Іісуса Христа.

Фото: 
Великопісне послання митрополита Житомирського і Новоград-Волинського НИКОДИМА 2019

ДОПОВІДЬ МИТРОПОЛИТА ЖИТОМИРСЬКОГО І НОВОГРАД-ВОЛИНСЬКОГО НИКОДИМА НА ЗАГАЛЬНОЄПАРХІАЛЬНИХ ЗБОРАХ ЖИТОМИРСЬКОЇ ЄПАРХІЇ 31 ГРУДНЯ 2018 РОКУ

Закінчується 2018 рік, і сьогодні, уже традиційно перед великим святом Різдва Господа нашого Іісуса Христа ми проводимо загально єпархіальне зібрання, щоб підвести підсумки діяльності нашої єпархії за минулий рік та визначити основні напрямки пастирського та соціального служіння на рік наступний.

Фото: 
ДОПОВІДЬ МИТРОПОЛИТА ЖИТОМИРСЬКОГО І НОВОГРАД-ВОЛИНСЬКОГО НИКОДИМА НА ЗАГАЛЬНОЄПАРХІАЛЬНИХ ЗБОРАХ ЖИТОМИРСЬКОЇ ЄПАРХІЇ 31 ГРУДНЯ 2018 РОКУ

РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ МИТРОПОЛИТА ЖИТОМИРСЬКОГО І НОВОГРАД-ВОЛИНСЬКОГО НИКОДИМА 2019

«Ось, Діва в утробі зачне, і родить Сина і наречуть ім’я Йому Еммануїл, що означає «з нами Бог» (Іс.7:14) – сповістив нам пророк Божий Ісая за сім з половиною століть до пришестя у світ Сина Божого. В цих словах дивно відкривається Божий промисел, явлений у події пришестя у світ Господа і Спасителя нашого Ісуса Христа. Господь приймає плоть від Пречистої та Непорочної Діви Марії, вибраної і удостоєної за своє смирення, незрівнянну духовну чистоту і святість життя честі стати Матір’ю довгоочікуваного Месії.

ПАСХАЛЬНЕ ПОСЛАННЯ митрополита Житомирського і Новоград-Волинського НИКОДИМА 2018

Наступило пресвітле торжество Воскресіння Господа і Спасителя нашого Ісуса Христа. Нині ми переповнені невимовної радості, бо «воскрес Христос із мертвих, первісток із померлих» (1Кор.15:20). Єдинородний Син Божий прийшов у наш світ, втілився і народився від Пречистої Діви Марії Богородиці, прийнявши людську плоть ,та став у всьому подібною нам Людиною, крім гріха.

ДОПОВІДЬ МИТРОПОЛИТА ЖИТОМИРСЬКОГО І НОВОГРАД-ВОЛИНСЬКОГО НИКОДИМА НА ЗАГАЛЬНОЄПАРХІАЛЬНИХ ЗБОРАХ ЖИТОМИРСЬКОЇ ЄПАРХІЇ 4 СІЧНЯ 2018 РОКУ

Закінчився 2017 рік, і сьогодні, уже традиційно перед великим святом Різдва Господа нашого Іісуса Христа ми проводимо загально єпархіальне зібрання, щоб підвести підсумки діяльності нашої єпархії за минулий рік та визначити основні напрямки пастирського та соціального служіння на рік наступний .

Минулий рік був роком продовження важких випробувань у житті нашої держави та Церкви. Продовжується війна та суспільні негаразди, але наша Церква та єпархія іде шляхом пастирського служіння Богу та людям. В цей же час минулий рік був наповнений важливими церковними подіями для нашої єпархії зокрема та Церкви в цілому. Ми мали можливість молитися перед великими святинями світового Православ’я, які відвідували нашу єпархію та святкувати ювілеї важливих церковних подій.

Беручи до уваги звіти благочинних та керівників єпархіальних відділів, можна прийти до висновку, що духовенство нашої єпархії віддано трудиться на поприщі пастирського служіння на благо Церкви.

РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ МИТРОПОЛИТА ЖИТОМИРСЬКОГО І НОВОГРАД-ВОЛИНСЬКОГО НИКОДИМА 2018

По милості Божій знову і знову ми святкуємо всесвітнє торжество Різдва Господа і Спасителя нашого Ісуса Христа. Знову ми стоїмо в храмах Божих, наповнених світлом лампад і свічок. Знову ми чуємо чудові церковні піснеспіви, складені древніми авторами в честь народження Богомладенця, знову разом з сонмом ангелів співаємо "Слава в вишніх Богу, і на землі мир, в людях благовоління". І знову відкривається перед нами "Велика благочестя тайна - Бог явився у плоті!" (1 Тим 3. 16).

Страницы