Благодійний вечір різдвяних колядок увосьме провели у Бердичеві!

14.01.2019

У світлі зимові дні в оселях та на вулицях звучать Різдвяні колядки, які чарують красою й душевністю. Їх мелодії примножують святковий настрій, даруючи віру, надію і любов. Із благословення Високопреосвященнішого Никодима, Митрополита Житомирського та Новоград-Волинського, у Бердичеві пройшов благодійний вечір Різдвяних колядок, започаткований Владикою вісім років тому.

Тринадцятого січня, коли Православна Церква вшановує пам’ять преподобної Меланії Римлянині, яка обрала шлях жертовного служіння ближнім, після Божественної Літургії у Свято-Миколаївському соборі м. Бердичева розпочався благодійний вечір Різдвяних колядок, що полюбився жителям міста і став традиційним. Благочинний Бердичівського округу, настоятель Свято-Миколаївського собору архімандрит Варфоломій (Бойков) нагадав парафіянам той день, коли вісім років тому у головному храмі міста велику кількість людей зібрала перша благодійна акція: «Головна мета цього святкового дійства – Прославлення Новонародженого Христа, збереження і продовження народних традицій і допомога дітям, чиї батьки загинули в зоні ООС (АТО), дітям-сиротам та малюкам, позбавленим батьківського піклування. Зібрані кошти спрямовують на їх оздоровлення у православному дитячому таборі «Стежинка до Бога». Щороку у ньому відпочиває троє дітлахів із нашого благочиння. У Різдвяні дні ми приносимо до ясел Христа свої дари – любов, смирення і молитву… Нехай добрі помисли та прагнення спонукають вас творити благі справи».

Незмінна ведуча свята і талановитий режисер програми вечора Лариса Куліченко привітала шановну громаду з вічно живою подією Боговтілення радісними словами: «Христос Рождається! Славімо Його!» Хор Свято-Миколаївського собору (регент протоієрей Віктор Сватула) розпочав дійство урочистим співом тропаря Різдва Христового: «Рождество Твое, Христе Боже наш, возсия мирови свет разума…» Одна одну змінювали колядки, а в них «дзвонили дзвони, трубили труби», сповіщаючи світу новину: «Син Божий Народився!» А коли хор піднесено заспівав: «Щедрий вечір, добрий вечір», храм на одному диханні підхопив багатоголоссям: «Добрим людям на здоров’я!» «Нас об’єднує одне бажання, – вела розмову ведуча, – жити в мирі та спокої на нашій землі, освяченій Божою любов’ю». Клірос Свято-Миколаївського собору (регент Олена Лисай) надихнув віруючих загальновідомими рядками: «Нова радість стала, яка не бувала, над вертепом звізда ясна у весь світ засіяла…» У кожній оселі бажані колядники – діти. Вихованці Недільної школи разом із вчителями Юлією Омельчук та Лією Шевляковою щиро і тепло віншували, бажаючи, «щоб нива родила», «щоб бджоли мед носили», і життєрадісно стверджували: «Мир тобі, українська родино!» Марійка Зеленко та її старший братик Микола зажди з великим задоволенням і добрим настроєм співають колядки: «Ними ми славимо Народження Христа, передаємо іншим свою радість, яка переповнює серця…» Гурт студентів-колядників музичного відділу Бердичівського педагогічного коледжу на чолі з викладачем Ольгою Яблонською від душі співав, жартував і поетично розповідав: «Різдвяна зоря у вікно зазирає, за щедрим столом всю родину збирає. І душу свята благодать огортає…» Майбутні педагоги зичили людям миру, достатку, здоров'я і здійснення мрій, «щоб рік цей новий був кращим за старий!» Пролунав легендарний «Щедрик» Миколи Леонтовича, і серця наповнилися радістю та ніжністю… Велика обдарована родина зразкового ансамблю фольклорного співу «Вінець» ЦПО ім. О. Разумкова разом із керівником Ларисою Куліченко дарувала старовинні колядки і посилала всім піднесені слова: «Рай розвився, мир возвеселився – Син Божий Народився!» Слухачі ніби завмерли, така тиша стояла у храмі… А діти виводили рядки різними мовами, прославляючи Новонародженого Христа і бажаючи: «Хай кожної днини, кожної години Бог благословить вас і всю нашу країну!» Улюблену колядку «Добрий вечір тобі, пане господарю» співали всі разом – і малий, і старий. Люди сяяли посмішками, у декого сльози блищали на очах… «Ми відчули себе однією родиною, – говорить парафіянка Ірина Богомазюк. – Такі вечори дарують відчуття духовного єднання. Потрібно любити ближніх і молитися одне за одного. Віра – це духовний стрижень людини».

Благочинний Бердичівського округу архімандрит Варфоломій (Бойков) подякував духовній родині за хвилини теплого спілкування, за радість, яка торкнулася сердець та огорнула душі, і привітав із наближенням Нового року.

Під час благодійного вечора у Свято-Миколаївському соборі були зібрані кошти на суму 4600 гривень. Цього дня такі святкові дійства пройшли в усіх парафіях благочиння, пожертви спрямують на літній відпочинок та оздоровлення дітей військовослужбовців, які загинули в зоні ООС (АТО), дітей-сиріт та дітей, котрі позбавлені батьківського піклування.

Нехай дзвенять Різдвяні пісні, нехай летять світом і несуть у кожну домівку мир, щастя та радість…

Прес-служба Бердичівського благочиння.