День памяті Трьох Святителів!

13.02.2013

«Празднує днесь Церква визначне торжество
трьох Учителів, вони бо укріпили Церкву своїми
божественними догматами».

(Седален утрени праздника).

День памяті Трьох Святителів!30 січня (12 лютого) святкуємо пам'ять трьох великих і дуже визначних ієрархів, учителів, проповідників і Отців Східної Церкви: св. Василія Великого, св. Григорія Богослова і св. Іоанна Золотоустого. В нашому народі цей празник знаний, як свято «Трьох Святителів». Три отці - ієрархи-святителі це провідні вчителі віри, святості й науки Христової Церкви. Вони передали нам чисту віру Нікейського Собору, вони пояснили нам догмати про Святу Трійцю, Христове Божество та Пресвяту Євхаристію. За їхні заслуги наша Східна Церква називає їх у своїх Богослужіннях рівноапостольними, органами Святого Духа, колонами Церкви та вчителями вселенної. Всі вони жили в четвертому столітті — золотому віці християнської віри. Св. Василій і св. Григорій це сини славної Каппадокії, в Малій Азії, друзі і майже однолітки. Св. Іоанн Золотоустий — з Антіохії і був молодший від них на 20 років. Всіх їх єднала апостольська ревність за святу віру і спасіння душ.

День памяті Трьох Святителів!В цей Великий день в Андрушівському благочинні, відзначали день своїх небесних покровителів у Трьохсвятительському храмі м. Андрушівка.

Очолив святкову Божественну Літургію Благочинний Андрушівського округу прот. Миколай Гаврилів, якому співслужили настоятель храму ієрей Іоанн Гнатюк, разом з священниками благочиння.

День памяті Трьох Святителів!По закінченню Літургії Благочинний привітав настоятеля разом з прихожанами з цим Великим днем, адже прихожани Трьохсвятительського храму особливо почитають цей день тому, що в їхньому храмі находяться частиці мощів кожного з святителів.

Також в цей день ієрей Іоанн Гнатюк відзначав день свого небесного покровителя, також день свого тезоіменитства і день коли ієрея Іоанна назначили сім років тому назад на настоятельство Свято-Різдва Богородичного- Трьохсвятительського храму в м. Андрушівка. Благочинний Прот. Миколай побажав ієрею Іоанну святительського покровительства його небесного заступника, щоб Всемилостивий Господь дарував сили мудрості і здоровя на многая лета!

Прес-служба Андрушівського благочиння.

День памяті Трьох Святителів!