Храмове свято в Сокільчі.

29.08.2012

Храмове свято в Сокільчі.Храмове свято в Сокільчі.

28 серпня у Свято-Успенській парафії села Сокільча Попільнянського району відзначали одразу три події, кожна з яких варта святкового пошанування, - Першу Пречисту, тобто Успіння Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії, 135-річний ювілей місцевого храму та призначення нового настоятеля.

На храмове свято, за традицією, з'їхались священики та парафіяни із навколишніх сіл. Святкову Божественну Літургію очолив благочинний Попільнянського округу протоієрей Петро Лис. Старенький храм ніби ожив святковим передзвоном та зладженим співом оновленого хору.

Храмове свято в Сокільчі.Храмове свято в Сокільчі.

– Певно, дуже прихильна Пресвята Богородиця до вашого села і до цього храму, - наголосив благочинний, вітаючи присутніх з престольним святом. – Адже лише два храми у нашому районі пережили буревії революції 1917 року, громадянської та Великої Вітчизняної воєн, репресій і голодоморів. Один з них сокільчанський. Та й люди тут завжди шанували Пречисту Діву, оскільки саме в день її Успіння святкують і престольне свято і річницю свого храму.

Храмове свято в Сокільчі.Храмове свято в Сокільчі.

- Тому й нині, - продовжив отець Петро, - вносячи кожен свій посильний внесок пристрасними молитвами, коштами та працею в оновлення цього древнього храму, будемо сподіватись на милість Господа і Спаса нашого Ісуса Христа і Пресвятої Богородиці. Думаю, дуже символічно, що саме до ювілею настоятелем на цей прихід призначено молодого священика – ієрея Андрія Столярчука.

Храмове свято в Сокільчі.Храмове свято в Сокільчі.

Отець Андрій народився на Київщині, цього року закінчив Харківську духовну семінарію і на Преображення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа був рукопокладений в священики. Матушка Марія закінчила Кременецьке регентське училище і вже очолює церковний хор у Сокільчі.

Цікава історія сокільчанського храму. Меморіальна дошка свідчить про те, що збудовано його в 1877 році, що по суті й стало приводом говорити про 135-річний ювілей. Однак місцевий краєзнавець Василь Іванович Сидорчук доводить, що Свято-Успенська церква в Сокільчі побудована в 1728 році. А в 1876 році вона згоріла і, певно, за рік була відбудована. Ось як про це пише Л. Похилевич в «Сказании о населенных местностях Киевской губернии»: «Церковь Свято-Успенская построена в 1728 году, священик Зиновий Орловский, прихожан имела 26 дворов в Сокольчи и 30 в Вербове».

Храмове свято в Сокільчі.

Безумовно, знати минуле дуже цікаво. І все ж, найголовніше те, що православна церква була в Сокільчі і сто, і більше років тому, і є тепер. Люди завжди щиро вірили в Бога і пристрасно безперервно молились.

Отож ми, сучасники, повинні зберегти цю молитву і передати прийдешнім поколінням.

Прес-служба Попільнянського округу.