Митрополит Никодим очолив збори духовенства Бердичівського і Ружинського благочинь

02.02.2024

Високопреосвященніший Никодим, митрополит Житомирський і Новоград-Волинський, проводить виїзні збори в благочинницьких округах єпархії. У середу, 31-го січня, правлячий архієрей очолив зібрання духовенства Бердичівського та Ружинського благочинь.

Зустріч архіпастиря зі священством відбулась у Свято-Миколаївському соборі м. Бердичева. До храму також завітав секретар Житомирської єпархії протоієрей Сергій Грицаюк. Цього дня зібралося духовенство двох благочинь: Бердичівського (благочинний округу – архімандрит Варфоломій /Бойков/) і Ружинського (благочинний округу – протоієрей Богдан Бабич).

Архіпастирський візит розпочався зі спілкування з духовенством та церемонії нагородження. З благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія за заслуги перед Українською Православною Церквою благочинного Бердичівського округу архімандрита Варфоломія (Бойкова) удостоєно високої церковної нагороди – ордена святого рівноапостольного князя Володимира I ступеня. За вірність Церкві і ревні труди були відзначені орденами та медалями і правом носіння митри окремі священнослужителі Бердичівського благочиння.

Далі у приміщенні Недільної школи при Свято-Миколаївському соборі м. Бердичева митрополит Житомирський і Новоград-Волинський Никодим провів загальні збори священства. Спілкуючись із духовенством, Його Високопреосвященство ознайомив присутніх із деякими статистичними даними: щодо кількості зареєстрованих парафій та освячених храмів, з інформацією про рукоположених священнослужителів тощо. Владика Никодим також доповів про стан справ у Житомирській єпархії за минулий рік.

Під час бесіди правлячий архієрей порушив питання соціального служіння і закликав священників у дні важких випробувань війною чинити діла милосердя, дбати про ближніх, молитвами й добрими справами допомагати військовим Збройних Сил України, вимушеним переселенцям та нужденним .

Наприкінці зустрічі митрополит Житомирський і Новоград-Волинський Никодим висловив свою подяку духовенству за старанні труди на благо Святої Матері Церкві, за ревне служіння у нелегкі часи і побажав, щоб Господь зміцнював душевні та тілесні сили і посилав Свої милості та щедроти. Від імені духовенства благочинний Бердичівського округу архімандрит Варфоломій (Бойков) подякував архіпастирю за тепле родинне спілкування, за постійну молитовну і духовну опіку, батьківську турботу та увагу і мудрі настанови.

Пресслужба Бердичівського благочиння Житомирської єпархії УПЦ.


Раздел: 
Новости Епархии