Молитву за дітей-сиріт піднесло духовенство у Бердичівській спеціальній загальноосвітній школі-інтернаті

11.11.2019

Десятого листопада 2019-го року, у День молитви за сиріт, із благословення Предстоятеля Української Православної Церкви, Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія в усіх храмах Бердичівського благочиння піднесли молитви за дітей, котрі залишилися без батьківського піклування. За благочестивою традицією цієї неділі духовенство зустрілося з вихованцями КНЗ «Бердичівська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат».

Благочинний Бердичівського округу, настоятель Свято-Миколаївського собору архімандрит Варфоломій (Бойков) та настоятель храму на честь ікони Божої Матері «Цілителька» на території Бердичівської міської лікарні протоієрей Роман Бойков – часті гості у навчальному закладі, що розташований у селищі Гришківцях. Щонеділі вони приїздять до школи-інтернату на години духовного спілкування. До них приєднуються і вчителі Недільних шкіл, розповідаючи дітям про житія Святих, значущість Заповідей Божих і гортаючи сторінки біблійних історій.

Десятого листопада духовенство храмів Бердичівського благочиння відправило молебні за дітей-сиріт і звернулося до парафіян із закликом долучитися до богоугодної справи опікування сиротами та їх усиновлення. Після Богослужіння священики і півчі кліросів Свято-Миколаївського собору завітали до своїх юних друзів у школі-інтернаті. І малюки, і старшокласники впізнавали їх, посміхалися й щиро вітали, запрошуючи в гості. У вестибюлі зібралися діти різного віку та їх викладачі. «Наші учні чекають цих недільних днів, і кожен прагне зустріти батюшок першим», – розповіла заступник директора з виховної роботи Наталія Грабарчук. Благочинний Бердичівського округу архімандрит Варфоломій (Бойков) звершив молебень за дітей-сиріт у співслужінні настоятеля храму на честь ікони Божої Матері «Цілителька» на території Бердичівської міської лікарні протоієрея Романа Бойкова та клірика Свято-Миколаївського собору протодиякона Віталія Кльона. Ширився тихий спів церковних хористів, діти та їх наставники слухали слова молитов. До Господа линули прохання про спасіння рабів Божих, усіх сиріт, про дарування їм спокою душевного… Священнослужителі молилися про здоров’я благочестивих батьків, які взяли знедолених дітей у свої сімейства, просячи, щоб Господь Бог благословив їх та зміцнив… Підносили молитви про тих, хто опікується сиротами, виховуючи їх у любові, турботі та благочесті… Господи, почуй та помилуй… І кожне слово молитви було палким і щирим: «Сего ради Тебе просим: спаси и помилуй чад Твоих, родителей лишенных, просвети их светом благодати Твоея, да познают Тебе, Небеснаго Отца, со Единородным Твоим Сыном и Всесвятым Твоим Духом. Утеши плачущия, вразуми неразумныя, исцели болящия, укрепи немощствующия…»

Господи, пошли осиротілим діточкам Ангелів-Хранителів, даруй їм добрих наставників, щоб допомогли гідно пройти земне поприще. Пом’яни, Господи, їх спочилих рідних, яким даруй прощення гріхів і зі святими упокоєння… Господи, даруй покаяння тим, хто залишив своїх чад, і сподоби їх плоди покаяння принести… Укріпи серця батьків, які прийняли сиріт у сім’ї свої, і благослови їх… Господи, почуй молитву цю, почуй, Всемилосердний і Многомилостивий: «Даруй нам любовь ко всем чадам Твоим, наипаче же к сим, родителей лишенным, даждь нам сердце любящее и милующее, разум просвещенный и желание теплое служити ближним своим...»

Теплими й сердечними словами привітав благочинний Бердичівського округу архімандрит Варфоломій (Бойков) дітлахів: «Ми всі любимо вас, знайте: ви не самотні. Цариця Небесна любить вас, як Матір, і Своїм Чесним Покровом хоче вас захистити». А маленькі школярики і старшокласники – безпосередні та відкриті – раділи, коли настоятель храму ікони Божої Матері «Цілителька» протоієрей Роман Бойков окропив їх святою водою. Священики приїхали до інтернату з частуванням – солодощами та соком. За рішенням піклувальної ради Бердичівського благочиння, з каси взаємодопомоги «Братська кружка» були виділені кошти для придбання смаколиків дітям…

Дев’ятирічний Антон сяяв широкою та ясною посмішкою: «Вчора ввечері я молився Богу і просив у нього подарунків. Боженька почув мене…»

Нехай здійсняться мрії дітей, нехай Господь, Пресвята Богородиця і всі святі оберігають їх…

Пресс-служба Бердичівського благочиння.


Раздел: 
Новости Благочиний