Пресвятая Богородице моли Бога за нас грішних!
21 листопада, після соборного служіння духовенства Коростишівського округу в с. Кам’яний Брід, де службу очолив Високопреосвященніший архієпископ Никодим, відбулося вечірнє богослужіння у Коростишівському Свято-Володимирівському (нижньому) храмі біля ікони Божої Матері Скоропослушниця (греч.Горгоэпекоос). Ця дивна ікона є списком з чудотворної однойменної ікони, що знаходиться в Дохіарській обителі на Святій Горі Афон, виконана на полотні насельниками монастиря і привезена нещодавно благочестивими паломниками з Греції у Коростишівський храм на радість православному люду. З 1664 року ікона містилася у спеціально для неї влаштованої ніші, що знаходиться на зовнішній стороні стіни, перед входом до монастирської трапезної.
Одного разу трапезарь по імені Ніл проходив вночі повз ікони і так близько наблизився до неї, що кіптява від запаленого світильника потрапила на лик Богоматері. У цей момент Ніл почув голос, який промовив: « Надалі не підходь сюди із запаленою лучиною і не копти Мого образу». Ніл заспокоїв себе, подумавши що хтось жартує над ним з братії і продовжив навмисно коптити її лик. Тоді він знову почув голос: « Монах, недостойний цього імені, чи довго тобі так безтурботно і безсоромно коптити Мій образ». Після чого Ніл миттєво осліп. І тільки тоді він зрозумів, від кого справді виходив невідомий голос, але, будучи монахом, сприйняв покарання як належне йому.
Вранці братія монастиря знайшла Ніла розпростертим і в молитві перед образом. Іконі воздали поклоніння, запалили лампадку. Сам же недбайливий Ніл кожен день слізно молив Богоматір пробачити його гріх і не відходив від ікони. Через деякий час його молитва була почута і в один з днів, коли він тихо плакав біля ікони, почувся тихий голос:« Ніл, твоя молитва почута. Прощаю тебе і знову даю зір твоїм очам. Сповісти братію обителі, що Я - їх Покров і Захист монастиря, присвяченого архангелам. Нехай вони і всі православні вдаються до Мене в потребах, і нікого Я не залишу. Всім хто кличе Мене буду Предстательниця, і за клопотанням, Син Мій виконає прохання їх. І буде ікона Моя іменуватися "Скоропослушниця ", бо всім хто буде приходити до неї буду являти Я милість і почую швидше ».
Після цих слів Ніл прозрів і звістка про його зцілення миттєво розійшлася по Афону.У Дохіарському монастирі встановилося особливе і постійне вшанування, для чого прохід в трапезну, біля входу в яку розміщувалася ікона, був закритий і було встановлено подобу каплиці. Недалеко від ікони збудували храм на честь образу Скоропослушниці. Невідлучно перед іконою стоїть обраний монах, що стежить за лампадками і здійснює молебні.
Недугуючи пристрастями іноки, що зверталися за допомогою до «Скоропослушниці», скоро повертали світло своїй душі, допомагала ікона і під час мору та інших лих. На Русі списки з чудотворної ікони користувалися з великою любов'ю і шануванням; хворих падучої і біснуванням приводили до ікони, і вони зцілялися. У 1938 р. Афонская обитель Дохіар принесла список з чудотворної ікони Божої Матері «Скоропослушниця» у дар Руській Духовній Місії.
На утрені перед полієлєєм собор священиків з хором і народом благоговійно відслужив акафіст «Скоропослушниці». Парафіяни уважно слухали розповідь одного з священиків про цю ікону, котра поруч із«Всецарицею» та іншими святинями прикрашає центральний храм Коростишева і надає зцілюючу благодатну допомогу по молитвах віруючих людей. Вечірнє богослужіння очолив настоятель храму і благочинний Коростишівського округу архімандрит Яків (Шумов).
Прес-служба Коростишівского благочиння.
- 1679 просмотров
- Українська