14.03.2013

Днями бібліотека Святого Василія Великого домового храму на території Бердичівської виправної колонії (№ 70) поповнилася двадцятьма п’ятьма книжками духовного змісту. Літературу передали православні кияни.

«Пам’ятайте про в’язнів, немов із ними були б ви пов’язані, про тих, хто страждає…» (Святий апостол Павло)Господь дав нам заповідь про милосердя: «Блаженні милостиві, бо помилувані вони будуть" (Мф. 5, 7). Святі отці і вчителі Церкви ділам милосердя віддавали перевагу перед іншими справами благочестя. Обов’язок православного християнина – творити добро і здійснювати милосердя: напоїти спраглого, наситити голодного, відвідати хворого, прийняти мандрівника, умовлянням змусити людину зійти з хибного шляху, подати слушну пораду, молитися за інших, втішати сумних, пробачити образи і відповідати добром на зло.

Подаючи милостиню, християнин повинен робити благо заради Христа, во славу Божу, а не в похвалу собі, і, як говорить святитель Іоанн Златоуст, подібно струмку, зволожувати «своєю вологою злих і добрих», адже «вода має властивість змивати бруд із тіла, а милостиня знищує нечистоти душевні».

Протягом усієї багатовікової історії Православна Церква неухильно звершує тюремне служіння, пам’ятаючи заповідь Спасителя: «У темниці був, і ви прийшли до Мене». На запитання «Чи часто люди пропонують допомогу тим, хто з різних причин опинився в місцях позбавлення волі?» настоятель Святого Василія Великого домового храму на території Бердичівської виправної колонії (№ 70) протоієрей Зіновій Ромах, голова пенітенціарного єпархіального відділу відповідає, що це не лише міські прихожани, а й люди з різних куточків України: – Анна Ковальова з Києва постійно підтримує засуджених Бердичівської виправної колонії (№70) матеріально і добрим словом. Це передачі з предметами першої необхідності, а цього разу вона, багатодітна мати, надіслала книги.
Отець Зіновій нерідко спілкується з жінкою телефоном і цікавиться, чи не важко їй, матері шістьох діток, надавати допомогу людям, які загрузли у гріхах. Віруюча скромно розказує:

– Нещодавно я слухала проповідь на неділю про Страшний Суд. Мене вразили слова Спасителя: «У темниці був, і ви відвідали Мене». В Євангелії Господь показує нам, що в Царство Небесне зможуть увійти тільки ті, хто уподібнився Йому, і в першу чергу – в милосерді. І нам заповідано відвідувати засуджених, допомагати їм. А любов до ближніх є початком любові до Бога… Наближається Великий піст, а це час, коли ми вчимося бути з Христом і творити справи милосердя з вірою та любов'ю…»

Дякуючи допомозі людей доброї волі, фонд бібліотеки колонійського храму поступово зростає і нині складає понад 300 примірників книг, журналів та інших видань.

«Пам’ятайте про в’язнів, немов із ними були б ви пов’язані, про тих, хто страждає», – говорить Святий Апостол Павло. Церква закликає нас служити тим людям, що знаходяться у гірких обставинах: скривдженим, зламаним і духовно скаліченим. Будемо ж постійно робити справи милосердя, підтримуючи одне одного і допомагаючи в усьому.

Прес-служба Бердичівського благочиння.