06.05.2013

Пасхальне богослужіння у Спасо-Преображенському кафедральному соборі м. Житомира. «Приидите от видения жены благовестницы, и Сиону рцыте: приими от нас радости благовещения воскресения Христова; красуйся, ликуй и радуйся, Иерусалиме, Царя Христа узрев из гроба яко жениха, происходяща»

5 травня 2013 року, у світлозарну Пасхальну ніч, у головному духовному епіцентрі м. Житомира - Спасо-Преображенському кафедральному соборі було звершено торжественне богослужіння святої Пасхи.

Ще задовго до опівночі, до стін величного храму, в очікуванні звістки Світлого Христового Воскресіння, із усіх куточків міста, несучи великодні корзинки та сердечну радість душі стікавя православний люд. Якась несамовита, воодночас трепетна та довгоочікувано світла атмосфера панувала у храмі та надворі. Ще трішки і пролунає звістка про подію, яка сколихнула вселенну, переосмислила буття людини та дарувала несподівану радість.

За декілька хвилин до опівночі до собору прибула Єрусалимська святиня, Боже чудо - Благодатний вогонь, котрий із самого Гроба Господнього був доставлений у наше місто. Тим самим Творець показує нам грішним свою славу та велич, підкріпляє нас у вірі та немочах.

І ось наступає мить, коли собор затих в очікуванні... Із вівтаря, неголосним наспівом духовенства пролунало "Воскресение Твое Христе Спасе....". Розпочався Пасхальний Хресний хід. Перед зачиненими дверми собору, архієпископ Житомирський і Новоград-Волинський Никодим молитвенно, вічно живими словами сповістив "Христос Воскрес!".

Настало свято... Храм наповнився торжественною, світлою та благодатною вістю про Воскресіння Спасителя. Звучить канон Пасхи Господньої.

Урочисту Божественну Євхаристію, у співслужінні духовенства Преображенського собору очолив керуючий Житомирською єпархією, Владика Никодим. Торжественні піснеспіви хору, пануючий храмовий благодатний настрій душі та радісні вітання "Христос Воскрес!", все це надихало кожного, хто перебував у соборі на сердечне спілкування із Воскреслим Викупителем світу.

Традиційно, після завершення літургії Іоанна Златоустого була прочитана молитва на освячення Артосу.

На паперті храму, перед сотнями віруючих, архієпископ Никодим виголосив вітальне Великоднє слово, бажаючи благополуччя, світлої радості, затишку та достатку, міцного здоров'я і душевного спокою, Владика закликав благословіння Боже на всіх. Після вітань була прочитана молитва та окроплені паски, сир, яйця та інші приношенія.

Несамовито радісно було спостерігати як православний народ Божий із веселим настроєм, благодатною заповненістю душі та серця, несли звістку Христового Воскресіння у свої оселі, вітали один одного вічно невмирущими словами "Христос Воскрес!", а вже вдома розговлялись, славлячи Воскреслого Спасителя світу!