Православні віруючі Бердичева святкують Різдво Христове!

07.01.2019

Православні віруючі відзначають одне з головних свят – Різдво Христове. Сьомого січня бердичівляни зібралися на святковій Божественній Літургії у Свято-Миколаївському соборі міста, яку очолив благочинний Бердичівського округу архімандрит Варфоломій (Бойков).

Вночі землю усипало білим сніжком, настав світлий Різдвяний ранок – добрий та неповторний. Атмосфера свята відчувалася в усьому – посмішках перехожих та особливому настрої, який панував у серцях, навколишній природі і серед людей на площі перед головним храмом благочиння. Радісна музика дзвонів зібрала всіх на святкову Божественну Літургію. Серед віруючих – чимало гостей міста з Київщини, Рівненщини та інших областей. Старовинний собор був прикрашений пахучими зеленими ялинками із сяючими вогниками гірлянд. За традицією парафіяни спорудили вертеп – «печеру» з хвойних гілок із мерехтливими лампадками. Віруючі зупинялися поряд, із благоговінням уявляючи тиху і святу Віфлеємську ніч та ніжний Ангельський спів: «Слава в вишніх Богу, і на землі мир, в людях благовоління!» «Сьогодні всіх єднають неймовірні почуття, – поділилася думками парафіянка Надія Шпортун. –

На серці – спокій та умиротворення, любов до Бога та ближніх». «Хочеться побажати людям зміцнювати віру, жити з повагою одне до одного й надією на краще життя. Мудрості всім і терпіння, миру сім’ям та нашій країні!» – щиро зичила бердичівлянка Валентина Мельник.

Розпочалася Служба Божа, священики – у білому облаченні, чимало жінок покрили голови світлими хустками. Храм був сповнений радісних і щасливих облич. Піднесено, по-святковому, співав хор Свято-Миколаївського собору (регент –протоієрей Віктор Сватула): «Молитвами Богородиці, Спасе, спаси нас …» Урочисто, величаво й тепло звучав тропар Різдва Христового: «Рождество Твое, Христе Боже наш, возсия мирови свет разума…» Під час Богослужіння була піднесена сугуба молитва за мир в Україні та єдність Православної Церкви.

Благочинний Бердичівського округу, настоятель Свято-Миколаївського собору архімандрит Варфоломій (Бойков) виголосив Різдвяне послання Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, чиї слова, сповнені духовної мудрості, торкалися глибин сердець: «Нехай Син Божий, Який народився у світ і став Сином Людським, благословить усіх нас, весь наш Український народ і землю. Нехай Віфлеємська зірка освітлює наші земні стежки, щоби ми в мирі, смиренні та взаємній любові проводили дні свого земного мандрування, а у вічності сподобилися жити в радості там, де царює вічний Цар, Владика і Господь наш Ісус Христос…» Під склепінням собору лунали Різдвяні колядки, в єдиному пориві люди тихо підспівували, вторячи хору…

За святковою Літургією причасниками Святих Христових Тайн стали всі, хто дотримувався Різдвяного посту, сповідався і причащався. Багато родин приступили до Святої Євхаристії із маленькими дітками, які квітнули чистими й щирими посмішками. Благочинний Бердичівського округу архімандрит Варфоломій (Бойков) сердечно привітав віруючих зі святом Різдва Христового: «Христос Рождається! Славімо його! Він народжується у наших серцях. Як звичайна людина, прийшов, щоб спасти світ, явивши Свою любов до людства... Сьогодні ми відчуваємо радість, яка перемагає все… Наріжний камінь нашої Церкви – Христос. Ми – вірні діти Матері Церкви, які люблять її. Ми любимо нашого Творця і схиляємося з благоговінням перед тайною втілення Сина Божого. «Слава у вишніх Богу, і на землі мир, у людях благовоління!» – це не прості слова. Свято Різдва Христового несе мир і Боже благовоління, добро та любов в кожну оселю і серце кожної людини. Ми приносимо до ясел Божих дорогоцінні дари душі і просимо миру нашій землі. Бережіть віру батьківську як зіницю ока, любіть Господа та ближніх своїх…»

Свято тривало, і в душі звучали спільна молитва та рядки невмирущих Різдвяних колядок, які ще довго живитимуть пам’ять теплими спогадами….

І знову осяяло землю Різдво,
І над Віфлеємом спалахує світло,
Настало любові й добра торжество,
І радість велика у душах розквітла!
Дарує надію Спаситель Христос –
Ісус Народився, Син Бога Отця,
В січневий дзвінкий і легенький мороз
Теплом зігріваються наші серця ...

Прес-служба Бердичівського благочиння.

Раздел: 
Новости Благочиний