Представник Житомирської єпархії взяв участь у Всеукраїнській конференції «Педагогіка благочестя в освітньому просторі України».

13.04.2013

Представник Житомирської єпархії взяв участь у Всеукраїнській  конференції «Педагогіка благочестя в освітньому просторі України».5-6 квітня в Києві на базі Українського колежу ім. В. О. Сухомлинського відбулася науково-практична конференція «Педагогіка благочестя в освітньому просторі України».

Конференцію організовано з благословення голови Синодального відділу релігійної освіти, катехізації та місіонерства при Священному Синоді УПЦ митрополита Полтавського і Миргородського Филипа, при підтримці Національної академії педагогічних наук України, Інституту інноваційних технологій і змісту освіти, Інституту проблем виховання НАПН України, Департаменту освіти, науки та молоді Київської ОДА.

Понад 150 осіб взяли участь у конференції, а саме: представники Синодального відділу УПЦ по взаємодії зі Збройними Силами та іншими військовими формуваннями України, Синодального відділу УПЦ у справах молоді, єпархіальних відділів релігійної освіти та катехізації, Харківської обласної громадської організації «Батьківський комітет», Українського колежу ім. В. О. Сухомлинського, науковці, методисти, викладачі, вихователі учбових закладів України та батьки.

Представник Житомирської єпархії взяв участь у Всеукраїнській  конференції «Педагогіка благочестя в освітньому просторі України».З благословення Високопреосвященнішого Никодима, архієпископа Житомирського і Новоград-Волинського, в роботі конференції взяла участь завідуюча бібліотеки-філії №1 м. Новоград-Волинський, співробітниця єпархіального відділу релігійної освіти і катехізації, сім’ї та молоді Ольга Кожухова.

Під час перших пленарних засідань учасники конференції виступили з доповідями: «Духовність світська і духовність християнська: альтернатива чи єдність», «Методологічне підґрунтя педагогіки благочестя як простору знань», «Виховання благочестя дитини як основне завдання сім’ї», «Мораль, благочестя та духовність як базові категорії педагогіки благочестя», «Принципи педагогіки благочестя і принципи духовного життя» «Особистість учителя як фактор успіху в педагогічній діяльності», «Педагогічний гуманізм у християнському вимірі», «Релігійні концепти у нерелігійній комунікації: виховний аспект та ін.

Представник Житомирської єпархії взяв участь у Всеукраїнській  конференції «Педагогіка благочестя в освітньому просторі України».Протягом другого дня роботи конференції до уваги учасників було запропоновано: майстер – класи та круглий стіл «Потенціал православної культури у вихованні благочестя».
В ході конференції учасники дійшли висновку, що основною причиною переважної більшості проблем сучасної України є відхід суспільства і особистості від норм благочестя.

Навчально-виховна система «Педагогіка благочестя» - це духовно-пастирське окормління Православної Церкви, навчально-методичне, інституційне забезпечення створення середовища благочестя, що дозволяє наповнювати простір навчання православним віровченням згідно Св. Писанню і Переданню Церкви, в дусі традиції святих отців, формувати в дітей православний світогляд, що сприяє пізнанню ними і переконання в необхідності вибудовувати все своє життя в дусі Православної віри.

Представник Житомирської єпархії взяв участь у Всеукраїнській  конференції «Педагогіка благочестя в освітньому просторі України».
Розвиток в освітянському просторі України Педагогіки благочестя як комплексної навчально-виховної системи буде сприяти збереженню духовної культури Православ’я, зміцненню традиційних світоглядних підходів до цінностей у підростаючого покоління.
Учасники конференції у підсумковому рішенні звернулися до освітянської громади, Міністерства освіти і науки, Української Православної Церкви з пропозиціями:

- об’єднати зусилля науково-педагогічної спільноти з метою створення і подальшого вдосконалення освітньо-виховної системи на засадах Педагогіки благочестя;

- зусиллями учасників конференції привертати увагу місцевих органів влади, адміністрації навчальних закладів, ЗМІ, батьків до питань, пов’язаних зі створенням середовища благочестя;

- з метою розповсюдження вдалих зразків експериментальної роботи учбових закладів з компактним навчанням дітей у класах з поглибленим вивченням основ православної культури, створити експериментальний майданчик – навчально-виховний комплекс Педагогіка Благочестя в одному з навчальних закладів м. Києва та ін.

Прес-служба Новоград-Волинського Троїцького округу.

Представник Житомирської єпархії взяв участь у Всеукраїнській  конференції «Педагогіка благочестя в освітньому просторі України».

Представник Житомирської єпархії взяв участь у Всеукраїнській  конференції «Педагогіка благочестя в освітньому просторі України».

Представник Житомирської єпархії взяв участь у Всеукраїнській  конференції «Педагогіка благочестя в освітньому просторі України».

Раздел: 
Новости Благочиний