Преображенському храму с. Левків - 150 років!

09.11.2012

Преображенському храму с. Левків - 150 років!Преображенському храму с. Левків - 150 років!

8 листопада 2012 року, в день пам'яті святого великомученика Димитрія Солунського, Свято-Преображенський храм мальовничого села Левків, що розкинулося по розлогих схилах річки Тетерів неподалік міста Житомира, відсвяткував своє 150-річчя від освячення.

Встеленою квітами доріжкою, під гучний передзвін дзвіниці, підставляючи руки під святительське благословіння левківчани зустрічали свого Архіпастиря - Високопреосвященнішого Никодима, архієпископа Житомирського і Новоград-Волинського. На паперті храму Архієрея із запашним короваєм та пахучими квітами привітали вбрані у народну вишиванку діти.

Просячи архієрейського благословіння та святих молитв, вже у церкві, із Хрестом, Владику зустрів настоятель парафії, протоієрей Михаїл Гальчишак. Після урочистої зустрічі архієпископ Никодим, у співслужіні благочинного Житомирського районного округу, прот. Богдана (Лядобрука) та духовенства благочиння, очолив Святу Божественну Літургію.

Під час входу з Євангелієм, за усердні труди перед Святою Матір'ю Церквою та в ім'я Всемогутнього Бога, клірик Житомирської єпархії, ієрей Віктор Сребнюк був нагороджений цековною нагородою - правом носіння камілавки.

Молитовно відзначити ювілей Преображенського храму зібралося чимало вірян не тільки із Левкова, а й із ближчих сусідніх сіл. Радісно було побачити на Богослужінні щиру та теплу молитву діточок, котрих на свято прийшло дуже багато.

Закінчилося Богослужіння святковим подячним молебнем, на завершення якого була прочитана молитва до святого великомученика Димитрія Солунського.

У своїй настановчій та змістовній проповіді Житомирський Архіпастир привітав усіх присутніх із торжеством та 150-річчям храму, а також розповів про життя та мученичеську кончину Димитрія Солунського:

"Життя святого великомученика відкриває для нас усі істини і тайни Царства Божого, адже великим подвигом, своєю молитвою і мужністю сподобився Димитрій Солунський ввійти в Царство свого Творця. Ми сьогодні його прославляємо і звертаємось до нього у своїх молитвах та проханнях. Ми не знаємо усіх імен мучеників, але знаємо що мученичеський подвиг являється найпрекраснішим, тому що віддавши своє життя, віддавши своє тіло на муки, людина, навіть однією краплиною крові заслуговує спасіння і вічне життя в Царстві Божому."

Після проповіді Владики, настоятель храму, ієрей Михаїл, подякував Архіпастирю за його святительськи молитви і вітання, побажавши міцного здоров'я, милості Божої та довгих років життя.

Закінчилися урочистості святковою трапезою, яка була приготовлена для духовенства та прихожан.

Преображенському храму с. Левків - 150 років!