"Преподобний отче Серафиме моли Бога за нас". Престольне свято у Свято-Анастасіївській жіночій обителі.

01.08.2012

1 серпня 2012 року, Свята Православна Церква відзначає День пам'яті преподобного Серафима, Саровського чудотворця - одного з найбільш шанованих святих у Православному світі.

Житомирський Свято-Анастасіївський жіночий ставропігійний монастир, в цей день, відзначає своє престольне свято, адже нижній храм головного собору обителі названий на честь преподобного. Під відкритим небом було звершено урочисте Богослужіння.

Святу Божественну Євхаристію розділили між собою: архієпископ Житомирський і Новоград-Волинський Никодим, архієпископ Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр, архієпископ Городницький Олександр та єпископ Васильківський Пантелеймон. Архіпастирям співслужили клірики обителі, духовенство Житомирської єпархії та гості. За Богослужінням молилась ігуменя Свято-Анастасіївського жіночого монастиря, матушка Михаїла, а також ігуменя Корецької жіночої обителі та ігуменя Городницької обителі.

Перед початком Божественної Літургії, Владики, разом з духовенством освятили пам'ятник на честь преподобного Серафима Саровського, який був встановлений на території обителі.

Після читання Євангелія, єпископ Пантелеймон, виголосив настановчу проповідь на тему свята. По завершенні Богослужіння, архієпископ Житомирський і Новоград-Волинський Никодим привітав ігуменю обителі, матушку Михаїлу, сестер та присутніх вірян із Днем пам'яті великого подвижника Божого, преподобного Серафима Саровського. Згадуючи життя святого, Владика сказав:

"Як лампада любові, лампада нашої віри, сяє перед Господом преподобний Серафим чудотворець Саровський. Ми Його почитаємо, вшановуємо і любимо, адже Він являється покровителем нашим та заступником перед Богом. В сьогоднішній день, свої щирі молитви ми приносимо саме Йому. Престольне свято у Свято-Анастасіївській жіночій обителі.Престольне свято у Свято-Анастасіївській жіночій обителі.Тож нехай Всемогутній Творець, по молитвах святого подвижника пошле в наші душі та серця, в наш духовний розум мудрість і терпіння, пошле смирення та любов..."

Від імені Предстоятеля Української Православної Церкви, блаженнішого митрополита Володимира, привітання та пастирське благословіння сестрам обителі та усім присутнім передав архієпископ Переяслав-Хмельницький та Вишневський Олександр.

Насамкінець торжества, Владики нагородили почесними грамотами та орденами за заслуги перед Святою Православною Церквою, меценатів, помічників та добродіїв святої обителі.

Престольне свято у Свято-Анастасіївській жіночій обителі.