Престольне свяо в селі Жеребки.

29.07.2012

Престольне свяо в селі Жеребки.Престольне свяо в селі Жеребки.

26 липня Церква святкує Собор Архангела Гавриїла. Свято це святкується двічі на другий день після Благовіщення та 26 липня. Архангел Гавриїл був обраний Господом для того, щоб благовістити Діві Марії, а з Нею і всім людям велику радість про Втіленні Сина Божого. Тому на наступний день після Благовіщення, прославивши Пречисту Діву, дякують Господу і шанують Його посланника Архангела Гавриїла. А приводом до встановлення другого дня святкування (26 липня), як вважається, послужила дата освячення в 17 столітті в Константинополі храму, спорудженого в ім'я святого Архангела.

Престольне свяо в селі Жеребки.Престольне свяо в селі Жеребки.

Ім'я Гавриїл означає «фортеця Божа» або «Божа твердиня». На іконах Архангел Гавриїл зображується з райського гілкою, принесеною їм Діві Марії, або зі світловим ліхтарем у правій і дзеркалом в лівій руці.

У ці дні згадуються всі явища Архангела Гавриїла: він надихав Мойсея при написанні книги Буття; пророку Даниїлу сповіщав про долі єврейського народу; був у праведної Анни зі звісткою про народження від неї Діви Марії, для священика Захарії сповіщав про народження Предтечі Господнього; невідступно перебував з Богородицею у час Її земного життя.

У Гефсиманському саду, де Ісус Христос молився, був Архангел і зміцнював Його перед стражданнями. Жінки-мироносиці першими почули радісну звістку про Воскресіння Христове також від Архангела Гавриїла.

Престольне свяо в селі Жеребки.Престольне свяо в селі Жеребки.

26 липня благочинний Чуднівського округу, протоієрей Андрій Змієвський, здійснив Божественну Літургію у храмі Собору архангела Гавриїла села Жеребки. Йому співслужили настоятель храму священик Віктор Шапар, духівник благочиння протоієрей Сергій Морозюк, протоієрей Ярослав Комарницький, ієрей Володимир Підлісецький, протоієрей Михаїл Шукост, священники Юрій Пінчук, Віталій Петрик, Богдан Рибак. Після закінчення Літургії була звершена Хресна хода з читанням Євангелій. Також після закінчення Хресного ходу по благословенню Високопреосвященнішого Никодима архієпископа Житомирського і Новоград-Волинського, благочинним Чуднівського округу, було здійснено освячення надкупольного Хреста. Після закінчення Богослужіння протоієрей Андрій звернувся до прихожан з проповіддю про значення хреста в житті кожного християнина.

Прес-служба Чуднівського округу.

Престольне свяо в селі Жеребки.