П'ятидесятниця. День Святої Трійці: архієрейське богослужіння у кафедральному соборі м. Житомира.+ ФОТО

24.06.2013

23 червня 2013 року, Православна Церква урочисто та молитовно відзначає одне з найбільш шанованих у християнському світі двунадесятих свят - П'ятидесятницю, День Святої Трійці.

У переддень свята, 22 червня, у Спасо-Преображенському кафедральному соборі м. Житомира було звершено cвяткову Всенічну із чином Літії. Богослужіння, у співслужінні священства храму очолив архієпископ Житомирський і Новоград-Волинський Никодим.

Назва "П'ятидесятниця", взята із того, що свято завжди випадає на 50-й день після Воскресіння Христового. Трійцьою ж називається тому, що саме в цей день проявилась благодатна сила Святого Духа, третьої іпостасі Святої Трійці, котрий у вигляді вогняних язиків зійшов на апостолів.

В сам день торжества, у прикрашеному та встеленому зеленню Спасо-Преображенському кафедральному соборі, зібралося доволі багато прихожан та гостей, серед яких чимало діточок. Урочисту Божественну Євхаристію очолив правлячий архієрей, архієпископ Житомирський і Новоград-Волинський Никодим. Його Високопреосвященству співслужили клірики храму.

За уставом нашої Церкви, після Божественної літургії звершується Вечірня із чинопослідуванням колінноприклонних молитв, які були складені святителем Василієм Великим у IV столітті. Духовенство та віряни вперше після Пасхи Господньої стають навколішки.

На паперті величного собору, Владика Никодим звернувся до прихожан та всіх присутніх із вітальним і водночас настановчим словом проповіді, в якій наголосив на благодатній силі та допомозі Святого Духа, побажав вірянам духовного піднесення, миру та любові в оселях, а також закликав на усіх Боже благословіння.