"Радуйся, Іллє, великий пророче, другого пришестя Христового славний предтече"

02.08.2012

Святкове Соборне Богослужіння у Свято-Миколаївському Городоцькому жіночому монастирі.Святкове Соборне Богослужіння у Свято-Миколаївському Городоцькому жіночому монастирі.

2 серпня, Свята Православна Церква святкує день пам’яті святого пророка Божого Ілії. До Свято-Миколаївського жіночого монастиря, що в селі Городок Рівненського району, вже за давньою традицією, збирається багато духовенства та паломників. Ця традиція відновилась на початку 90-х років, коли почалось відродження древньої жіночої обителі, в якій колись була церква на честь святого пророка Ілії. Тому перший храм, який було відроджено в монастирі, був домовий храм на честь Божого пророка.

Цьогоріч торжество, звершенням Божественної Євхаристії та святкового молебня з Хресною ходою навколо території обителі, очолив архієпископ Рівненський і Острозький Варфоломій. Йому співслужили: архієпископ Чимкентський і Таразський Єлевферій, архієпископ Гурій, архієпископ Житомирський і Новоград-Волинський Никодим, архієпископ Городницький Олександр та єпископ Шепетівський і Славутський Діонісій.

Архіпастирям також співслужило духовенство Рівненської єпархії та запрошене на свято священство. За Богослужінням, разом із насельницями обителі, молилася настоятелька монастиря - ігуменя Михаїла (Заєць).

Після прочитання Євангелія, Житомирський Архіпастир, Владика Никодим, звернувся до прихожан обителі та паломників із повчальною проповіддю, в якій розповів про життя та чудеса великого пророка Божого Ілії.

Після заамвонної молитви, Владики, духовенство та віряни вийшли на Хресну ходу, під час якої, навколо обителі була обнесена ікона святого пророка Божого Ілії.

На завершення урочистого богослужіння архієпископ Варфоломій подякував високим гостям, духовенству та віруючим за спільні молитви та участь у торжестві.