Радуйся, святителю Крымский, исповедниче Луко, врачу благий и милостивый

29.10.2013

З 22 по 27 жовтня з благословіння архієпископа Житомирського і Новоград-Волинського Никодима у Свято-Миколаївському храмі селища Попільні перебувала часточка мощей святителя Луки Кримського (Войно-Ясинецького).

В усі ці дні духовенство округу на чолі з благочинним протоієреєм Петром Лисом звершували у храмі Божественні літургії та молебні.

У четвер, 24 жовтня, мощі хресним ходом було доправлено у районну лікарню, де вже не перший рік діє кімната для духовних потреб хворих, освячена в честь великомученика і цілителя Пантелеймона. Там теж благочинний Попільнянського округу протоієрей Петро Лис очолив молебень з акафістом святителю Луці. Протягом всього дня хворі та медперсонал мали змогу приложитись до святих мощей.

До слова сказати, що святитель Лука (Валентин Феліксович Войно-Ясинецокий) був унікальною особистістю свого часу: видатний лікар-хірург, науковець, священик. Ці три іпостасі поєднувались в ньому органічно і нероздільно, доповнюючи одна одну. І жодній він не зрадив протягом всього життя. Хоч пережити довелось немало: переслідування, арешти, звинувачення, допити, заслання.

За життя святитель Лука лікував душі і тіла. І по смерті своїй продовжує допомагати страждущим духовно і тілесно.

Прес-служба Попільнянського округу.