Що таке піст, про його значення, чому ми повинні постити?

14.03.2013

12 березня благочинний Андрушівського округу прот. Миколай Гаврилів виступив по районному радіо. Прот. Миколай розповів насамперед, що таке піст, про його значення, чому ми повинні постити?

Піст – це взагалі стримання. Постити – це значить вміти володіти собою, перемагати зло і свої недобрі вчинки та пристрасті. Коли ми постимо, то цим самим ми обмежуємо нижчі потреби тіла та віддаємо більшу увагу нашій душі і духовному життю. Постити – це значить відмовитися від усього злого, що противне Богові та Його Заповідям. Піст повинен завжди бути сполучений з молитвою, в якій ми прославляємо Бога, дякуємо йому за його всещедрі дари та просимо Його, щоб допоміг нам успішно поборювати всякі земні спокуси. Без відповідного душевного молитвеного настрою не може бути правдивого посту. Піст повинен бути таким, щоб завжди наш дух, а не тіло, панував над нами.

Посту, як високого морального стану людини, в якому вищі прагнення душі переважають нищі прагнення тіла, навчає нас Сам Спаситель Христос. Щоб приготовитись до общої проповіді та дати людям приклад, як належить постити, Ісус Христос, після Свого Хрещення від Іоанна Христителя у річці Йордан, також постив у пустелі 40 днів і 40 ночей, нічого не ївши і не пивши. Для того, щоб нам було легше душевно постити Свята Православна Церква встановила для нас пісну їжу. Коли ми здержуємось від певної їжі, наприклад, від споживання м’яса впродовж посту, то тим самим ми виробляємо в собі сильну волю, за допомогою якої нам легше боротися проти всяких гріхів, якими ми грішимо переступаючи Заповіді Божі.

Таким чином тілесний піст і корисний для здоров’я, і допомагає людині духовно зміцнюватися. Духовний піст полягає в стриманні себе від поганих думок, поганих слів і дій, а натомість в збільшенні всього, що пов’язане зі служінням ближньому, любов’ю та збільшенні добрих діл.

Про велику силу посту Спаситель Христос навчає нас такими словами: « Цей рід (диявол) вигониться тільки молитвою і постом».(Матфея 17:21).

Піст – це час, коли кожна людина особисто мусить перевірити себе, чи не має вона гріхів, про які в Святому Письмі говорить Святий Апостол Павло так: «Будуть бо люди самолюбні, грошолюбні, зарозумілі, горді, богозневажники, батькам непослушні, невдячні, непобожні, зрадники, нахабні, бундючні, більше люблять розкоші, аніж люблять Бога»( 2 Тим. 3:2-4).

Хочу всіх Вас привітати з наступаючим Великим Постом побажати, щоб Господь наш Ісус Христос дарував нам свою милість і многоспасаючу благодать і, щоб після закінчення посту ми відчули себе оновленеми духовно і дочекали Великого торжества торжеств - Світлого Христового Воскресіння!

Прес-служба Андрушівського благочиння.

Раздел: 
Новости Благочиний