Славне село Маркуші на Бердичівщині відзначило День свого народження!

20.11.2019

Маркуші, село славних трударів, різноманітних талантів і справжніх майстрів – закоханих у рідну землю людей, зустріло День свого народження. Священик привітав жителів зі святковою подією і благословив на нові справи й починання.

Напередодні Дня працівників сільського господарства Маркуші дзвеніли піснями та повнилися святковими мелодіями. У Будинку культури відзначали День села. А починалася його історія у далекому 16-му столітті. Як розповідають дослідники, вона сягає 1593-го року, і перша письмова згадка про Маркуші збереглася в Інвентаризації тих часів, де говориться: «Выше села Быстрика в верховьях речки Глубокая долина сельцо Маркушовцы (владелец пан Кросвицкий О. Б.) имеет девять домов крестьянских хозяйств, которые татары сожгли…» Жителі знають та шанують історію рідного краю, а своє село славлять трудовими звершеннями і творчими досягненнями.

Зала Будинку культури була переповнена: зійшлися та з’їхалися і старий, і малий. Громаду привітали голова Райгородоцької ОТГ Галина Кудлай та в. о. старости Маркушівського старостинського кругу Олександр Карпов, побажавши жителям щасливих і радісних днів, миру та процвітання, а кожній родині – сімейного затишку, злагоди, розуміння й достатку. Настоятель Свято-Михайлівського храму архімандрит Мануїл (Бицик) звернувся до присутніх у залі мешканців села та численних гостей теплими і щирими словами: «День села – важлива й хвилююча подія, яка є свідченням єдності та згуртованості жителів. Такі свята дають громаді надію на краще життя і спонукають людей вірити в себе та у свої можливості. Зберігайте атмосферу тепла і доброзичливості, яка сьогодні панує на святі. Божої вам усім допомоги у всіх благих прагненнях і справах!» Різноманітною програмою порадували глядачів працівники закладів культури Райгородоцької громади та маркушівські артисти. Віночок пісень і хореографічні композиції подарували вокалісти й колективи художньої самодіяльності та юні обдарування сільської школи. І як не згадати слова місцевого поета:

Ну, а співаєм – пісня всюди лине,
Від серця лине, лине від душі.
Дорослий знає, знає і дитина –
Що так співають лише Маркуші!

На святі згадали односельчан, захисників Батьківщини, які боронили її кордони на сході і нині мужньо стоять на сторожі миру, свободи та незалежності нашої країни. Під час яскравого дійства адресували слова вдячності і поваги старожилам та ветеранам праці, відзначили наймолодшого жителя села і тих, хто ступив на весільний рушник, віншували кращого господаря та найвправнішу господиню двору. Гарні подарунки приготували спонсори свята: ТОВ «Українська ягода», ТОВ «Кусто Агро Фарминг» і ТОВ «АгроІнвест Контакт». Бажаючі оглянули галерею творчих робіт місцевих умільців у фойє Будинку культури, а після концерту жителів села й гостей маркушівські кухарочки пригощали смачним пловом та соковитим шашликом. Весела музика, усміхнені обличчя, спілкування у колі друзів – свято тривало… Нехай славиться село, нехай щасливими будуть його жителі, нехай крокують Маркуші у мирне й сонячне майбутнє! Поетеса Ольга Калина присвятила цьому затишному куточку Бердичівщини вірш, сповнений любові до рідного краю:

Маркуші – мальовниче село
В Райгородоцькій великій громаді.
Ще здавен знамените було,
Побувати тут кожен був радий...
Щирим напуттям звучать поетичні рядки авторки, звернені до земляків:
Щоб село і надалі жило,
Ми заступництва в Бога попросим.
Приїжджайте у наше село,
На солодку гостину вас просим.

Пресс-служба Бердичівського благочиння.
Раздел: 
Новости Благочиний