"Свет во откровение языков..."

16.02.2013

Стрітення Господа нашого Ісуса Христа.Стрітення Господа нашого Ісуса Христа.15 лютого 2013 року, в день Стрітення Господа нашого Ісуса Христа, архієпископ Житомирський і Новоград-Волинський Никодим очолив святу Божественну літургію у головному храмі єпархії - Спасо-Преображенському кафедральному соборі м. Житомира.

В переддень свята, Житомирський архіпастир у співслужінні духовенства собору, звершив святкову Всенічну з чином Літії.

Православно Церква відзначає це двунадесяте свято в 40-й день після Різдва Христового. В цей день Пресвята Діва Богородиця принесла Богомладенця до Єрусалимського Храму (згідно з Законом Божим, Стрітення Господа нашого Ісуса Христа.Стрітення Господа нашого Ісуса Христа.з часу визволення євреїв із єгипетського полону, кожне перше немовля чоловічої статі належало Богові, і його треба було приносити до храму на 40-й день після народження).

Коли Діва Марія разом з Йосифом принесла Ісуса до храму, їх зустрів там сивий старий Симеон, який чекав зустрічі з Господом вже багато років. Згідно з Євангелієм від Луки, Симеон був праведником і від Духа Святого був звіщений, що він зможе вмерти лише тоді, як побачить Ісуса Христа. Те й здійснилося — Симеон міг одержати тепер вічний спокій. Перед смертю старець Симеон сповістив, що Немовля, яке йому нарешті судилося побачити, вийде «на служіння спасіння людей». Звершивши все згідно з законом Господнім, Марія і Йосиф повернулися до Віфлеєму.

Стрітення Господа нашого Ісуса Христа.Стрітення Господа нашого Ісуса Христа.За богослужінням Його Високопреосвященству співслужило духовенство кафедрального собору. Після завершення Євхаристичного канону літургії, архієпископ Никодим звершив дияконську хіротонію, якої був удостоєний монах Авель.

Завершилася молитва уставним молебнем, під час якого читалися молитви на освячення свічок.

Насамкінець богослужіння Владика Никодим привітав усіх зі святом, побажав молитовного настрою, усіх щедрот Господніх, а також преподав всім присутнім своє святительське благословіння.

Стрітення Господа нашого Ісуса Христа.