Свято-Димитрівський храм смт Гришківців відзначив престольне свято!

09.11.2018

Восьмого листопада, в день пам’яті великомученика Димитрія Солунського і престольного празника Свято-Димитріївського храму смт Гришківців, у церкві селища були звершені святкові богослужіння. Божественну Літургію очолив благочинний Бердичівського округу ієромонах Варфоломій (Бойков).

Листопадовий день видався напрочуд ясним і теплим. Вранішні промені сонця лилися з синього неба світлим потоком і золотили хрести на куполах. Мелодійний дзвін розливався на всю округу, далеко розносячи глас Божий… Цього року Свято-Димитрівський храм зустрів своє 105-річчя. Православна громада старанно готувалася до святкового дня: парафіяни встелили доріжку перед входом до старовинної церкви вогняними чорнобривцями і барвистими хризантемами. Всередині уквітчали храм трояндами: білосніжними – їх забарвлення символізує Божественне світло, та червоними – кольору вогню віри і мучеництва. Теплими словами привітали благочинного Бердичівського округу ієромонаха Варфоломія (Бойкова) парафіяни на чолі з настоятелем Свято-Димитрівського храму протоієреєм Юрієм Рибачком. Чимало паломників із різних куточків Бердичівщини прибули розділити з жителями Гришківців святкову радість...

Благочинний Бердичівського округу ієромонах Варфоломій (Бойков) звершив Божественну Літургію у співслужінні настоятеля Свято-Димитрівського храму протоієрея Юрія Рибачка і духовенства благочиння: архімандрита Мануїла (Бицика), протоієрея Михаїла Гоюка, протоієрея Романа Бойкова, протоієрея Андрія Корнющенка, протоієрея Ярослава Ігнатюка, протоієрея Владислава Асафова, протодиякона Віталія Кльона та гостя у священному сані – протоієрея Миколая Рибачка (Житомирський районний округ). До спільної молитви приєдналися селищний голова Ірена Лісова, меценати та благодійники і приїжджі з обласного центру.

Линув тихий та мелодійний спів церковного хору, люди здіймали молитви до Господа, Пресвятої Богородиці і великомученика Димитрія Солунського. «Щороку ми з нетерпінням чекаємо престольного свята, з турботою і любов’ю прикрашаємо свій храм, який – невід’ємна частина нашого життя, – розповіли парафіянки Неоніла Федоришина та Світлана Ткачук. – Наш настоятель, отець Юрій, з повагою і розумінням ставиться до всіх віруючих. Його батьки, отець Миколай Рибачок та матушка Валентина, виховали гарного сина і чудову людину, яка підтримує нас у дні негараздів та труднощів і радіє нашим успіхам та звершенням. Наша православна громада – згуртована і дружна, як єдина родина. Сьогодні ми підносимо спільну молитву до Бога з проханням про дарування миру нашій Україні і кожній родині, здоров’я та щастя – кожній людині». У Свято-Димитрівському храмі завжди чимало дітей, відрадно бачити сяючі оченята малюків та щирі посмішки на їх обличчях. І цього дня разом із батьками дівчатка і хлопчики приступили до Святих Таїнств Сповіді та Причастя. У своїй проповіді благочинний Бердичівського округу ієромонах Варфоломій (Бойков) згадав сторінки далекої історії, часи гонінь на християн, дитинство святого Димитрія та його виховання у благочестивій родині і мученицьку кончину: «Призначаючи Димитрія проконсулом Фессалонікійської області, імператор Максиміан не підозрював, яку широку стезю сповідницьких подвигів надає він таємному подвижнику, котрий прославляв Господа нашого Ісуса Христа. Він став відкрито проповідувати християнську віру і викорінювати язичницькі звичаї та ідолопоклонство. Максиміан у гніві наказав ув’язнити сповідника… Під час гладіаторського видовища в цирку відважний християнський юнак на ім’я Нестор із благословення святого Димитрія здолав улюбленця імператора, лютого Лія, і скинув його з помосту на списи воїнів, подібно до того, як той скидав християн. Розгніваний правитель наказав стратити мученика Нестора… Вранці у темницю ввійшли воїни, заставши святого Димитрія за молитвою, і простромили його списами. Так святий Димитрій прийняв славну мученицьку кончину і перейшов у вічні світлі оселі… Любов давала мученикам мужність та силу у перенесенні всіх скорбот і тортур, любов до Бога вела їх на мученицьку смерть… З VII-го століття з ковчега з мощами святого Димитрія почало витікати запашне і чудотворне миро, з цієї причини великомученика назвали Мироточивим… Майже в кожному місті є Свято-Димитрівська церква, є і в нашому благочинні храм на честь покровителя воїнства… Нині ми переживаємо складні часи випробувань. Проповідь Христа Воскреслого йде через століття, і ми відповідальні за нашу Матір Церкву, наша свята земля – джерело Православ’я».

Хресним ходом із православними святинями, піснеспівами, читанням Євангелія та окропленням святою водою обішли духовенство і віруючі навколо храму. Симфонія молитви, почуттів і гармонії в природі народжували радість духовного єднання… Хресний хід завершився молитвами до великомученика Димитрія Солунського та за мир в Україні. «Величаем тя, страстотерпче святый Димитрие, и чтим честная страдания твоя, яже за Христа претерпел еси…»

Благочинний Бердичівського округу ієромонах Варфоломій (Бойков) привітав усіх зі святом і подякував настоятелю Свято-Димитрівського храму протоієрею Юрію Рибачку за багаторічні труди на славу Матері Церкви. У свою чергу отець настоятель адресував слова глибокої поваги отцю благочинному «за пастирську турботу і постійну духовну опіку, за мудрі настанови й підтримку», подякувавши духовенству та віруючим за спільну молитву, а парафіянам – за старання і ревність...

Нехай світло слави святого Димитрія Солунського осяває наш життєвий шлях і веде до щирої радості та миру, нехай приклад великомученика зміцнює нас у православній вірі та надихає на мужнє подолання всіх випробувань.

Прес-служба Бердичівського благочиння.
Раздел: 
Новости Благочиний