27.09.2013

27 вересня 2013 року, вся повнота християнського світу молитовно та шанобливо відзначає одне із двунадесятих Господських свят - Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього. Свято-Хрестовоздвиженський кафедральний собор м. Житомира урочисто відзначив своє престольне свято!Цей день присвячений згадці про знаходження святою рівноапостольною царицею Єленою справжнього Хреста, на якому був розп'ятий Ісус Христос, і Воздвиження його для загального вшанування і поклоніння.

У переддень свята, 26 вересня, у Спасо-Преображенському кафедральному соборі обласного центру було звершено урочисту Всенічну із чином Літії. Свято-Хрестовоздвиженський кафедральний собор м. Житомира урочисто відзначив своє престольне свято!Вечірнє богослужіння очолили два архієреї: архієпископ Житомирський і Новоград-Волинський Никодим та єпископ Антоній (Боровик), а також духовенство кафедрального собору та інші.

Під час Великого Славослів'я, під спів "Святий Боже", для поклоніння вірних був винесений Хрест і звершений уставний чин Воздвиження.

В сам день торжества урочисте соборне богослужіння, з нагоди престольного свята відбулося у Свято-Хрестовоздвиженському кафедральному соборі м. Житомира. Із святковим настроєм, Свято-Хрестовоздвиженський кафедральний собор м. Житомира урочисто відзначив своє престольне свято!підставляючи руки під благословіння зустрічали житомиряни архієпископа Житомирського і Новоград-Волинського Никодима, котрий і очолив святу Божественну літургію. Його Високопреосвященству співслужив єпископ Антоній (Боровик), а також духовенство Житомирської єпархії: намісник Спасо-Преображенського Тригірського чоловічого монастиря архім. Галактіон (Корінчук), духівник єпархії архім. Гавриїл (Вардаєв), благочинний Коростишівського району архім. Яків (Шумов), Свято-Хрестовоздвиженський кафедральний собор м. Житомира урочисто відзначив своє престольне свято!благочинний Житомирського районного округу прот. Богдан Лядобрук, священство м. Житомира та інші.

У нововідреставрованому Свято-Хрестовоздвиженському соборі престольне свято відзначається вже вдруге, але тривають ще роботи по внутрішньому розпису храму. Вшанувати та поклонитися Хресту Господньому цього дня у храмі зібралося доволі багато житомирян та гостей.

Завершилось богослужіння святковим хресним ходом, насамкінець якого Владика Никодим привітав громаду храму та всіх житомирян із престольним торжеством величного кафедрального собору, собрату-архіпастирю, єпископу Антонію, Житомирський архієрей подякував за спільне молитовне єднання та підтримку.