Свято перенесення Нерукотворного Образу Спасителя в Бердичеві.

29.08.2012

У післясвято Успіння Свята Церква відзначає Перенесення з Едеси в Константинополь Нерукотворного Образу Господа нашого Ісуса Христа. Двадцять дев’ятого серпня Божественну Літургію святителя Іоанна Златоуста у Свято-Миколаївському соборі звершив благочинний Бердичівського округу протоієрей Віталій Бойков.

Свято перенесення Нерукотворного Образу Спасителя в Бердичеві.Свято перенесення Нерукотворного Образу Спасителя в Бердичеві.

Свято на честь Спасителя в народі називають Третім Спасом, Спасом на Полотні. Його особливе шанування в нашій Церкві виявилося і в іконописі: ікона Нерукотворного Образу є однією з найбільш поширених і шанованих.
На святкове Богослужіння в храмі зібралися прихожани і гості міста. Вікторія Гончар зі Львівщини щороку відвідує своїх рідних у Бердичеві і завжди приходить до Свято-Миколаївського собору. У цей великий день вона серцем радіє, звертаючись у молитвах до Спасителя: «Це свято Нерукотворного Образу Господа нашого Ісуса Христа. Ми прославляємо Спасителя і завжди в усьому живемо надію на Господа».

Свято перенесення Нерукотворного Образу Спасителя в Бердичеві.Свято перенесення Нерукотворного Образу Спасителя в Бердичеві.

«Пришестя Ісуса Христа у світ було видимим усіма. І було великою радістю бачити Його лик, слухати Його глаголи! Ми не маємо такого щастя до Другого Пришестя Христа у славі, яке очікується, – звернувся словами проповіді до православних благочинний Бердичівського округу, настоятель Свято-Миколаївського собору протоієрей Віталій Бойков. – Ми слухаємо слова Євангелія, дивлячись на ікони, бачимо в них Самого Спасителя, приймаємо Святе Причастя – Тіло і Кров Христову – і з'єднуємося з Господом… Згадаймо далекі часи, коли Ісус Христос проповідував у Палестині. Слава про великі діла Божественного Чудотворця розійшлася світом.

Свято перенесення Нерукотворного Образу Спасителя в Бердичеві.Свято перенесення Нерукотворного Образу Спасителя в Бердичеві.

В одній країні володар міста Едеси Авгарь страждав проказою. Прагнучи зцілитися від цієї страшної хвороби, знаючи про чудеса, які творив Ісус Христос, не бачивши Його, правитель увірував в Нього як в Сина Божого і послав до Спасителя живописця Ананію з листом, де просив Господа прийти і зцілити його. Посланець побачив Христа серед великого натовпу людей, але не зміг зобразити Лик Його на пергаменті. Господь Сам покликав Ананію на ім’я й передав для Авгаря лист, в якому залишив настанови і обіцяв надіслати Свого учня для зцілення від прокази. Потім Господь попросив принести води і рушник. Ісус умив лице, обтер його, і на полотні відбився Його Нерукотворний Образ. Це була перша з усіх ікон, і вона випромінювала світло! Це було велике диво! З благоговінням прийняв Авгарь святиню і отримав зцілення, лише частина слідів страшної хвороби залишалася на його обличчі до приходу обіцяного Господом посланця...

Свято перенесення Нерукотворного Образу Спасителя в Бердичеві.Свято перенесення Нерукотворного Образу Спасителя в Бердичеві.

За Воскресіння Христа апостолом Фомою був посланий один із учнів Ісуса –Фаддей, який за допомогою Нерукотворного Образу Спасителя зцілив царя від тяжкої недуги, і засяяло його обличчя! Апостол хрестив Авгаря, котрий увірував, і багатьох жителів Едеси. Місто стало православним. І повелів правитель установити Нерукотворний Образ над міською брамою та написати: «Христе Боже, всякий, хто сподівається на Тебе, не посоромиться».

Затамувавши подих, люди слухали розповідь про події далекої історії: благочестивий звичай мешканців Едеси поклонятися Нерукотворному Образу, випробування, яких зазнала святиня під час гонінь та війн, урочисте перенесення Нерукотворного Образу в 944-му році до Константинополя. В пам’ять про це і встановлене щорічне церковне святкування.

Свято перенесення Нерукотворного Образу Спасителя в Бердичеві.

Господь залишив нам Нерукотворний Образ, щоби ми могли з'єднатися в молитві, поглядати на Божественний Лик, відображений на іконах, набувати духовних сил та можливості на спасіння. І ми молитовно співаємо: «Пречистому Твоєму Образу поклоняємося, Благий, благаючи прощення провин наших, Христе Боже, бо Ти з волі Своєї тілом зійшов на хрест, щоб визволити створених Тобою від неволі ворожої. Тому вдячно співаємо: «Ти радістю наповнив усе, Спасе наш, прийшовши спасти світ».

Цей день називають ще Спасом Горіховим. Православні приносять у храми плоди і овочі – все те, що щедро зростає на ниві земній. Людмила Вікторівна разом із онуком Віктором, сповнені світлої радості, поклали до святкового кошика городину та горішки: на добро і щастя. У Свято-Миколаївському соборі звершили чин освячення всіх приношень віруючих. Отець благочинний сердечно привітав православних зі святом: «Нехай душі ваші будуть світлими і прекрасними, а справи – благими – за образом Божим і творяться з любов’ю до Господа та ближніх».

Прес-служба Бердичівського округу.

Раздел: 
Новости Благочиний