У Бердичівському благочинні пройшли перші зимові збори духовенства

18.12.2013

Шістнадцятого грудня в Бердичівському благочинні пройшли збори духовенства під головуванням благочинного Бердичівського округу, настоятеля Свято-Миколаївського собору протоієрея Віталія Бойкова.

Під час першого зимового зібрання священства були обговорені питання, які піднімалися на останньому засіданні єпархіальної ради, котре очолив правлячий архіпастир – архієпископ Житомирський і Новоград-Волинський Никодим. Зокрема, йшлося про звершення загальної сповіді духовенства в період посту, збір коштів для оздоровлення дітей-сиріт у православному таборі, розробку програм і підготовку виступів церковних хорів на вечорі Різдвяних колядок та інше. Отець благочинний наголосив, що загальні єпархіальні збори духовенства відбудуться 2-го січня наступного року в Спасо-Преображенському кафедральному соборі м. Житомира.

До відома присутніх була донесена інформація про прибуття на Житомирщину великої святині – чудотворного образу Почаївської Божої Матері. Священство ознайомили з графіком перебування ікони протягом 18 – 29 грудня 2013 року:

18 – 22 грудня – Свято-Троїцький кафедральний собор м. Новоград-Волинського;

22 – 28 грудня – Свято-Хрестовоздвиженський кафедральний собор м. Житомира;

28 – 29 грудня – Спасо-Преображенський кафедральний собор м. Житомира.

В ці дні віруючі зможуть доторкнутися до святині і піднести свої молитви до Пресвятої Богородиці.

Благочинний Бердичівського округу протоієрей Віталій Бойков повідомив, що благодійний вечір Різдвяних колядок в Житомирі заплановано провести 12 січня 2014 року в приміщенні обласного музично-драматичного театру.

На зборах духовенству розповіли про основні події зимового календаря, котрі відбудуться під час різдвяно-новорічних свят із благословення Високопреосвященнішого Никодима, Архієпископа Житомирського і Новоград-Волинського:

9 січня о 12.00 – Хресний хід вулицями міста від Свято-Миколаївського собору до пам’ятного знаку на честь 2000-річчя Різдва Христового;

14 січня о 9.00 – Божественна Літургія архієрейським чином у Свято-Миколаївському соборі м. Бердичева;

17 січня о 14.00 – благодійний вечір Різдвяних колядок у Бердичівському міському Палаці культури ім. О. Шабельника;
19 січня о 14.00 – Хресний хід вулицями міста від Свято-Миколаївського собору до річки Гнилоп’ять.

Головуючий зборів передав священикам звернення Владики Никодима до духовенства єпархії звершувати молитву «про примноження любові та викорінення всякої ненависті і злоби» в зв’язку з непростою суспільно-політичною ситуацією в Україні, а також закликати віруючих посилити свої молитви за мир, спокій та злагоду і пам’ятати, що Господь Ісус Христос заповідав нам любити одне одного, бути миротворцями та перемагати зло добрими справами.

Прес-служба Бердичівського благочиння.

У Бердичівському благочинні пройшли перші зимові збори духовенства