У геріатричному пансіонаті Бердичева звершили читання заключної частини Великого Покаянного канону святого преподобного Андрія Критського

22.03.2013

Двадцять першого березня, у четвер першої седмиці Великого посту, клірик Свято-Миколаївського собору протоієрей Роман Натальчук звершив читання четвертої частини Великого Покаянного канону святого преподобного Андрія Критського у Бердичівському геріатричному пансіонаті.

Творець улюбленого православними людьми Великого канону, преподобний Андрій Критський був світильником світу, котрий просвіщав Христову Церкву богонатхненним ученням і доброчесним життям. Святий пастир будував храми Божі, а також будинки для сиріт і престарілих. Для своєї пастви він був люблячим батьком, який невпинно проповідував і молитвами своїми відводив усі напасті й негаразди.

На початку Великого посту підопічні Бердичівського геріатричного пансіонату, зібравшись у молитовній кімнаті, слухали проникливий канон преподобного Андрія Критського. В цей час покаяння і очищення кожний серцем сприймав слова, що пробуджують душу від гріховного сну і спонукають звертатися до Бога через покуту, через визнання гріхів та добрі справи: «Вільні й невільні провини мої, явні й таємні, відомі й невідомі – все, Спасителю, як Бог очисти і спаси мене...» Православні підносили свої молитви до Небесного, Всезнаючого Судді, просячи помилування і прощення…

Після завершення молитви протоієрей Роман Натальчук прочитав Великопісне послання Архієпископа Житомирського і Новоград-Волинського НИКОДИМА боголюбивим пастирям, чернецтву і всім вірним чадам Житомирської єпархії Української Православної Церкви.

Священик звернувся до мешканців пансіонату, ветеранів та інвалідів, самотніх і знедолених, зі словами настанови, побажавши стареньким поститися духовно: «Живіть у мирі та злагоді, турбуйтеся одне про одного та підтримуйте в усьому. Духовних вам і фізичних сил, терпіння та кріпості віри, милості і щедрот Божих. Бажаю з чистим серцем та в доброму здоров’ї зустріти Великдень – свято Воскресіння Христового».

Люди поважного віку є носіями життєвої мудрості і хранителями знань та досвіду. Нехай Господь дасть їм сили і мужність переносити усі випробування й тяготи.

Прес-служба Бердичівського благочиння.