У Житомирській єпархії утворено новий монастир та встановлено святкування на честь Собору Житомирських святих!

26.07.2017

26 липня 2017 року, на території Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, під головуванням Предстоятеля УПЦ, Блаженнішого Митрополита Онуфрія, відбулося чергове засідання Священного Синоду Української Православної Церкви, про це повідомляє Офіційний веб-сайт УПЦ

Під час роботи Синоду було розглянуто окремі питання, що відносяться до Житомирської єпархії, згідно рапорту її Керуючого архієрея, Високопреосвященнішого архієпископа Никодима.

Синод благословив на території Житомирської єпархії:

• утворити Спасо-Покровський жіночий монастир Житомирської єпархії Української Православної Церкви на місці Свято-Покровської парафії (с. Вільха Романівського району Житомирської області).
  • прийняти та зареєструвати Статут Спасо-Покровського жіночого монастиря Житомирської єпархії Української Православної Церкви (с. Вільха Романівського району Житомирської області).
  • призначити монахиню Серафиму (Мелещук) на посаду настоятельки Спасо-Покровського жіночого монастиря Житомирської єпархії Української Православної Церкви з возведенням її в сан ігумені та возложенням наперсного хреста за посадою.

Також на подане прохання архієпископа Никодима, щодо затвердження святкування на честь Собору Житомирських святих, Священний Синод УПЦ благословив встановлення дня святкування Собору святих землі Житомирської 23 серпня / 5 вересня (старий / новий стиль), у день святкування Подільської ікони Божої Матері.

До сонму Житомирських святих віднесено:

• свт. Серафима (Соболева), архієпископа Богучарського, Софійського чудотворця;
  • свт. Мардарія (Ускоковича), єпископа Сербської Православної Церкви в США;
  • сщмч. Фаддея (Успенського), архієпископа Тверського;
  • сщмч. Прокопія (Титова), архієпископа Херсонського;
  • сщмч. Аркадія (Остальського), єпископа Бежецького;
  • сщмч. Амвросія (Гудко), єпископа Сарапульського;
  • сщмч. Парфенія (Брянських), єпископа Ананьївського;
  • прмч. Макарія (Токаревського), архімандрита Овруцького, Канівського, ігумена Пінського, Переяславського чудотворця;
  • сщмч. Олександра Хотовицького, протопресвітера;
  • сщмч. Максима Сандовича, пресвітера;