ЗВІТ Керівника Відділу по питанням паломництва за 2013 рік

Ваше Високопреосвященство дорогий Владико Никодим,
Ваше Високопреподобіє і Преподобіє всечені отці!

Відділ Житомирської єпархії по питанням паломництва плідно працює починаючи з 2009 року. Відразу хочу підкреслити що за останні 2 роки кількість поїздок збільшилось. Причиною цього є те що з благословення Високопреосвященнішого Никодима архієпископа Житомирського і Новоград-Волинського біля храмів міста було встановлено рекламні щити де розміщується оголошення, духовенство міста постійно оголошують в храмах коли відбудеться поїздка, вся інформація по поїздках розміщенна на офіційному сайті Житомирської єпархії кілька раз на рік графік паломницьких поїздок роздруковується в газеті «Православна Житомирщина» і відповідно є результат.

Згідно Указу від 2 листопада 2011 року №160 я був призначений Керівником Відділу Житомирської єпархії з питань Паломництва. І в сьогоднішній день коли я вперше звітую як голова відділу дозвольте Ваше Високопреосвященство подякувати в першу чергу Вам, за допомогу яку я відчуваю щодня в вирішенні будь яких не тільки організаційних питань, за що Вам низький уклін, подякувати за труд всім співробітникам відділу по районним округам, який ви несете в галузі просвіти і місіонерства, адже паломництво – це місія, яка здійснюється заради укріплення віри тих, хто робить в Церкві свої перші невпевнені кроки. Хочу подякувати всім, хто живучи в миру, маючи турботи про родину, роботу, хліб насущний, знаходить в собі сили і ентузіазм займатись такою непростою справою як супровід паломницьких поїздок. Наша головна мета – вести паству через святині цього миру до реалій Царства Небесного, через Єрусалим земний сходити до Єрусалиму Горнього. Головна мета паломництва співпадає з метою Церкви взагалі – спасіння і обожнення людини.

Паломництво є загальноцерковною турботою. Саме мандрівки святими місцями можуть стати могутнім виховним засобом для молоді і школярів.

Кількість паломницьких поїздок в межах Житомирської єпархії Української Православної Церкви постійно збільшується і сьогодні сягає близько трьох десятків.

Поїздки здійснюються на комфортабельних автобусах марок МАН, ДАФ, СКАНІЯ, НЕОПЛАН, СЕТРА, ВОЛЬВО.

На закінчення свого виступу хочу ще раз подякувати всім за нелегкий труд та згадати чудове послання апостола Павла до Тита, і побажати всім вам “бути розсудливими”, у всьому бути “взірцем добрих вчинків”, виявляти “чесність і серйозність” (Тит, 2, 6-7), щоб всі ви “були готові до добрих справ, не зводили ні на кого наклеп”, були “мирними й лагідними, чемними з усіма людьми” (Тит 3, 1-2), і навчилися “дбати про те, як творити добро й допомагати усім, хто потребує допомоги”, щоб служіння наше “не було безплідне” (Тит 3, 14).

Голова Відділу Житомирської єпархії з питань Паломництва
протоієрей Сергій Грицаюк.