Престольний празник у Свято-Димитрівському храмі селища Гришківців
На початку останнього місяця осені відзначаємо особливий день. Восьмого листопада Православна Церква вшановує пам’ять святого великомученика Димитрія Солунського, ім'я якого з давніх-давен пов’язували з військовим подвигом, патріотизмом і захистом Вітчизни. Щороку престольний празник Свято-Димитрівського храму селища Гришківців збирає на святковому богослужінні духовенство та вірян Бердичівського благочиння і гостей із інших куточків Житомирської єпархії Української Православної Церкви…
Святковий день 8 листопада… Осіння свіжість, безмежне небо, прозоре повітря, вкриті позолотою дерева…У Свято-Димитрівському храмі – свято. Дивують створені турботливими руками парафіянок-майстринь композиції з троянд і жоржин, прикрашені колосками, гілочками калини та букетиками з пахучих трав. Не відірвати очей від символу Божого світла – панікадила в обрамленні зелені та яскравих квітів…
Благочинний Бердичівського округу архімандрит Варфоломій (Бойков) звершив Божественну Літургію у співслужінні настоятеля Свято-Димитрівського храму селища Гришківців протоієрея Миколая Шпички, благочинного Черняхівського округу архімандрита Мануїла (Бицика) та настоятеля Свято-Успенського храму с. Осикового протоієрея Олександра Худякова.
Особливу радість приніс молільникам благодатний спів церковного хору (регент – раба Божа Єлена). Храм був сповнений молільниками з різних парафій благочиння. Панувала атмосфера духовного єднання, світлої радості та родинного затишку.
Благочинний Бердичівського округу архімандрит Варфоломій (Бойков) звернувся до пастви словами проповіді і поринув поглядом у далекі часи, гортаючи сторінки житія святого великомученика Димитрія Солунського: «“Роздай багатство земне – шукатимемо собі багатства Небесного”, – слова святого Димитрія Солунського, пам'ять якого ми сьогодні вшановуємо. Заради спасіння душ своїх співвітчизників, заради великої любові до них наважився вчитель благочестя та великий страждалець за ім’я Христове на подвиг християнської проповіді серед лютих гонінь. Не злякався мук і смерті. Будемо і ми наслідувати його життя, непохитність у вірі та любов до людей, Вітчизни і Христа!»
За богослужінням люди молилися за мир в Україні, наш народ і мужнє воїнство, про позбавлення від ворога та перемогу. Підносила свої молитви до Бога й родина Панчуків. «Прошу Господа дати сили наслідувати чесноти угодника Божого, щоб виправдати славне ім’я, яке ношу», – поділився 17-річний Димитрій. Не стримувала сліз його бабуся Галина Федорівна: «Плачу від радості. Таке велике свято, така прекрасна Служба Божа!»
До Святих Таїнств Сповіді й Причастя приступили майже всі молільники, з благоговінням і трепетом підходячи до Святої Чаші…
Хресним ходом обійшли духовенство та віряни навколо храму. Плавно колихалися хоругви, лунав стрункий молитовний спів, сяяли усмішками окроплені святою водою обличчя…
У Свято-Димитрівському храмі було піднесено молитву перед іконою святого великомученика Димитрія. «Величаем тя, страстотерпче святый Димитрие, и чтим честная страдания твоя, яже за Христа претерпел еси…»
Благочинний Бердичівського округу архімандрит Варфоломій (Бойков) подякував усім за спільну молитву, а духівнику благочиння, настоятелю Свято-Димитрівського храму селища Гришківців протоієрею Миколаю Шпичці, – за старанні і ревні труди на благо Святої Церкви. Звучали слова привітань отця настоятеля та священників, котрі завітали на престольне свято: «Подвиг великомученика Димитрія Солунського, його віра, його мужність є прикладом духовного життя. Святий великомученику Димитрію, моли Бога за нас…» Радість спілкування з Господом, сила соборної молитви об’єднували та надихали.
Після святкового богослужіння віряни поверталися до рідних осель, зберігаючи в серцях промінчики духовної радості та ділячись враженнями про престольне свято…
Святий Димитрій Солунський зображений на іконах у військових обладунках, зі списом і мечем у руках – воїн, богатир, захисник рідної землі та покровитель усіх, хто постраждав від ворожої навали...
У такий день звертаємося до нього з молитвами, просячи клопотати перед Отцем Небесним про перемогу над ворогом, про послання державі миру і тиші, а нам, котрі шанують чесну пам'ять святого, послати благодатне зміцнення на благі справи... У такий день у серці народжуються поетичні рядки:
З надією звернемось до святого:
– Спаси і збережи в годину грізну,
І захисти від ворога лихого,
Врятуй народ наш і врятуй Вітчизну…
До Господа молитви линуть щирі:
– Зміцни у благочесті й добрих справах
І вірних утверди Твоїх у вірі,
Хай прийдуть мир та спокій у державу…
Молитвами святого великомученика Димитрія Солунського, Господи, помилуй нас...
Пресслужба Бердичівського благочиння Житомирської єпархії УПЦ.
- 186 просмотров
- Українська